Kryty Skatepark OFF Marina – Inicjatywa Obywatelska. Głosuj!

By Monika Petryczko, 5 stycznia 2015

OFF Marina, Stowarzyszenie MiastoHolizm i Andegrand wspólnie starają się o powołanie do życia pierwszego zadaszonego skateparku w województwie zachodniopomorskim. Jeśli podoba Ci się ten pomysł, daj temu wyraz i dołącz do WYDARZENIA NA FB

CZY I DLACZEGO POTRZEBNY JEST ZADASZONY SKATEPARK?
Potrzeba deklarowana przez potencjalnych użytkowników jest ogromna. Nie ma takiego obiektu w zachodniopomorskiem, a najbliższa strefa zadaszona znajduje się w Berlinie.
Zadaszony skatepark to nie tylko potrzeba zagospodarowania wolnego czasu młodzieży zimą czy w czasie niekorzystnych warunków meteorologicznych, ale także możliwość trenowania do zawodów, rozwijania bez przerwy swojej pasji, „zarażania” nią np. uczniów w czasie przerwy zimowej oraz wakacyjnej.

ZADASZONE SKATEPARKI W POLSCE.
Ilość krytych skateparków w Polsce jest dosłownie znikoma. Obiekt znajduje się m.in. w Warszawie na Stadionie Narodowym a dokładniej na parkingu nowego stadionu. Kraków ma opuszczone baseny zagospodarowane pod deskorolkę. Natomiast we Wrocławiu zadaszony skatepark stanowi stara zajezdnia tramwajowa. W listopadzie 2006 r. kryty skatepark powstał w Czeladzi. Istnieje także Skatepark „Garaż” w Białymstoku oraz w Gdańsku skatepark „Freedom”.

UŻYTKOWNICY SKATEPARK OFF MARINA.
Użytkownicy to zarówno osoby początkujące, dzieci odwiedzające skateparki z rodzicami („Akademia Deskorolki”), zawodowcy – startujący w konkursach, festiwalach, zawodach, oraz amatorzy w każdym wieku. Aktywna ilość osób pojawiająca się na zawodach to około 500 osób – tylko ze Szczecina, Stargardu i Polic. Do tego należy doliczyć amatorów i kolejnych zainteresowanych, a także mieszkańców innych miast tj. chociażby Barlinek, Trzebiatów, Pyrzyce, Choszczno. Istnieje także ogromna szansa, na popularność obiektu wśród mieszkańców ościennych województw, dla których Szczecin stanie się najbliższym ośrodkiem przystosowanym do treningów całorocznych. Tu warto wspomnieć o miejscowościach województwa lubuskiego wraz z Gorzowem Wielkopolskim, czy aktywnych deskorolkowo terenach województwa pomorskiego oraz przygranicznych terenach po stronie niemieckiej.

GŁOSUJ = WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU!

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *