Startujemy z projektem Polish Design Island. Premiera – Gdańsk!

By Monika Petryczko, 11 sierpnia 2017

POLISH DESIGN ISLAND 2017 Gdańsk – Bruksela – Łódź – Kopenhaga – Szczecin. Polish Design Island to projekt prezentujący najciekawszy dizajn z Polski. 30 dizajnerów, współpraca 10 regionów Polski, 5 miast europejskich a do przebycia 7 tys. kilometrów. PDI wyróżnia kompaktowość polegająca na umieszczeniu eksponatów w czarnym, ekskluzywnie prezentującym się kontenerze portowym (Mobilnym Instytucie Kultury) zaaranżowanym na wzór przestrzeni mieszkalnej. Tegoroczna edycja mierzy się z hasłem „ekologii” i jemu właśnie podporządkowuje wybór eksponatów. 30 obiektów reprezentuje idee zrównoważonego rozwoju, pokazując różne metody projektowania formy, funkcji czy znaczenia przy minimalizacji tzw. eco footprint.

Partnerzy honorowi:
Ambasada Polska RP, Instytut Polski w Brukseli, Ambasada RP w Kopenhadze, WPHI

Partnerzy:
Design September Brussels, Łódź Design Festival, Paradyż Ceramika, Pushka Studio, Kamera Jazda

Partner Technologiczny:
QR TAG

Organizatorzy Miasta i Regiony: Dolnośląskie, Kujawsko-Pomorskie, Miasto Gdańsk, Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie, Świętokrzyskie, Pomorze Zachodnie

Produkcja i realizacja: Monika Petryczko / MiastoHolizm Stowarzyszenie
Koordynator: Sebastian Gojdź