Świnoujście. Epilog wystawy Dom Polski. Elementarz dizajnu. Marzena Wolińska

By Monika Petryczko, 30 listopada 2020

Kontynuujemy prezentację polskiego wzornictwa przemysłowego z różnych dekad i przestawiające bardzo różne techniki i styl. Jako, że nadmorskie Świnoujście, w którym odbywa się ostatnia część wystawy Dom Polski. Elementarz dizajnu kojarzy się z naturą na rzecz ekspozycji wybrane zostały premierowo eksponaty, które z tą naturą są szczególnie łączliwe.

I tak niedaleko od skojarzeń z naturą sytuuje się zestaw obiadowy „Koliber” projektu Marzeny Wolińskiej produkowany przez Chodzież S.A. Projekt nowy, współczesny, jednak swoją delikatną formą nawiązujący mistrzowsko dla najlepszych projektów polskiego wzornictwa przemysłowego sprzed lat. Smukły w kształcie, niebarwiony, trafnie nazwany i kojarzący się lekkością i delikatnością kolibra.  Zestaw powstały w 2004 roku nie przykrył jeszcze czas, więc i sam produkt nie niesie póki co „ciężaru” eksponatu, jednak za kilkanaście lat ma szanse nim się stać. Produkowany w serii „modern” wskazujący tym samym na źródło inspiracji.

Dom Polski. Elementarz dizajnu to multidyscyplinarna wystawa inspirowana książką Małgorzaty Czyńskiej realizowana w 5 miastach Polski z finałem w Akademii Sztuki w Szczecinie i epilogiem w Świnoujściu.

1. Janek pisze:

Super!