Co to jest Mobilny Instytut Kultury Stowarzyszenia MiastoHolizm?

By Monika Petryczko, 1 kwietnia 2017

Mobilny Instytut Kultury to czarny, wielofunkcyjny kontener, który przemierza Europę w prezentowaniu a także poszukiwaniu kultury. MiK może być sceną, galerią, kinem, teatrem a także doskonałą przestrzenią do spotkań i warsztatów. Realizujemy w nim przeróżne projekty w przestrzeniach wielkich, dużych, małych i jeszcze mniejszych miast. Tworzymy i jesteśmy zapraszani do współtworzenia.

Jak to działa?
Nasz wielofunkcyjny, mobilny kontener po rozłożeniu działa jak scena, galeria, kino. Zanim jednak się przekształci stanowi doskonały środek transportu dla kulturalnych zdarzeń. Tu do niego właśnie pakujemy sprzęt nagłośnieniowy, rekwizyty czy w końcu polski dizajn, aby w chwilę później cieszyć się wystawą tegoż. Jako, że transport kontenerów jest najpopularniejszy na świecie, jesteśmy w stanie dotrzeć w każdy zakątek globu. MIK nie boi się lądu, ani wody – jest odważny i kocha kulturalne wyzwania.