Dom Polski. Elementarz dizajnu. Pyrzyce. Relacja.

By Monika Petryczko, 10 września 2020

Pierwszy przystanek spotkania z projektem „Dom Polski. Elementarz dizajnu” za nami. Ciepło i serdecznie przyjął nas Pyrzycki Dom Kultury, w którego bardzo miłej przestrzeni galeryjnej udało się zorganizować pierwszą wystawę naszego cyklu.

Obok podziwiania i omawiania wyeksponowanych obiektów podczas finisażu udało się podjąć temat regionalnej tożsamości, do dyskusji wprowadzić zagadnienie istoty polskiego domu, wzbogacić rozmowę o wątki historyczne i społeczne. Pomogli nam w tym nasi prelegenci – Małgorzata Czyńska, jednocześnie kuratorka wystawy, oraz Rafał Roguszka – dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury a także Romuald Fijałkowski – kierownik galerii. Wystawę obejrzała także młodzież szkolna – cieszymy się, że mogliśmy i ich zainteresować polskim wzornictwem przemysłowym.

Relacja: Czarna Mewa Studio.
Jednocześnie przypominamy o kolejnym przystanku na naszej trasie z polskim dizajnem – Strzelce Kraj. Nasza wystawa zagości tam już 20 września i także jej towarzyszyć będzie spotkania z prelegentami – Małgorzatą Czyńską i dr. hab. Bartoszem Wójcikiem z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Strzelce Kraj.: wystawa 20-27.09.2020 i spotkanie 23.09. o godz. 18.00.

Organizator i realizator:
Stowarzyszenie MiastoHolizm |