„Miasto Oswojone” 14.03.2014 r. OFF Marina

By Monika Petryczko, 6 marca 2014

Dzień Dobry! Ogromnie miło nam poinformować o zbliżającym się wydarzeniu w OFF Marinie. Jako, że OFF Marina to projekt otwarty na działania artystyczne wszelkiej maści tym razem 1000 m2 znajdzie się pod władaniem teamu szczecińsko-świnoujskiego. OFF_MARINA_ MIASTO_OSWOJONE_kwadrat_01Cztery nazwiska, cztery światy i cztery realizacje w ramach „Miasta Oswojonego” – Darc’z, Król, Korff, Kruk.

Jak dowiadujemy się z notki twórców projekt:

Grupa artystów żyjących i tworzących tu i teraz , na osi miast Szczecin-Świnoujście, próbuje zmierzyć się z tematem oswojenia przestrzeni publicznej*, znalezienia w niej własnego miejsca, własnego czasu, własnej przestrzeni na sztukę, która jest częścią życia. To zaprzyjaźniony, emocjonalny i specyficzny dwójkowy układ międzyludzki, rzucony w wir i wielkomiejski zgiełk, tętniący i pulsujący swoim rytmem. Czasem kojony zmienną naturą, wszechobecną nieobliczalną (!) wodą. Jednocześnie tęskniący za niezależnością, wolnością, ucieczką w swoje oswajane światy, gdzie początek drogi – po czasie, staje się jej celem. Rzeczywistość ujęta w symboliczne kadry, część z nich to dopiero jutro…” Beata Król

*Przestrzeń publiczna – wszelkie miejsca dostępne powszechnie, zazwyczaj nieodpłatnie, fizyczna lub nie fizyczna przestrzeń w której może znaleźć się każda jednostka społeczna. Zgodnie z definicja prawną. January Korff: malarstwo,video-art, instalacja Aneta Kruk: aktorka, video-art Maciej Darc`z: rzeźba, instalacja, video-art Beata Król: malarstwo, instalacja, pomysłodawca projektu ,, Miasto oswojone”