Mobilny Instytut Kultury na Strzeszynie! Warsztaty dizajnu na start!

By Monika Petryczko, 30 czerwca 2020

Za nami strzeszyńska inicjacja kulturalna, czyli pierwsze wydarzenie z cyklu „Mobilny Instytut Kultury na Strzeszynie”.

Rozpoczęliśmy warsztatami dizajnu typu „zrób to sam” podczas, których można było własnoręcznie zbudować miniaturkę „Koziołka Poznańskiego” i zabrać go ze sobą do domu.

To było dobre otwarcie sezonu, który repertuarowo układa się tak, aby każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

Realizacja filmu: Czarna Mewa Studio.

„Robimy w kulturze”, stąd kolejne wydarzenia także będą miały twórczy charakter. Już teraz w kolejce zdarzeń czeka mały, plenerowy koncert Provinz Posen, zakreślcie 10 lipca kółeczkiem w kalendarzu i przybywajcie do nas koniecznie. Aaaaa i bądźcie pewni, że i sami strzeszynianie zaserwują nam za czas jakiś swoje projekty w Mobilny Instytut Kultury. Tymczasem trochę wspominek z zeszłego piątku. Ahoj!

Dla przypomnienia:

Idea Mobilnego Instytutu Kultury na Strzeszynie to nie tylko cykl prezentacji poznańskiej materii artystycznej ubranej w ciekawy program, ale to także udostępnienie przestrzeni kontenera na lokalne inicjatywy, potrzeby i pasje mieszkańców. Co za tym idzie MIK niejako naturalnie stanie się mini domem kultury, w którym obok regularnego programu zostaniemy i Klub Seniora i inicjatywy szkolno-młodzieżowe, ale i także te którymi będą chciały podzielić się inne NGO’sy zaproszone do współpracy. Scena kontenera jest bowiem otwarta.

Program wydarzeń w okresie wiosenno-letnim.

1. Warsztaty D.I.Y. czyli zrób i zabierz ze sobą do domu poznańskie koziołki;
  2. Muzyczne otwarcie kontenera: koncert grupy Provinz Posen;
  3. Dzień słuchowisk – selekcja Maria Górna, projekt w realizacji z Poznań Słuchowisk;
  4. Koncert Targanescu
  5. Kino plenerowe – selekcja Stowarzyszenie OFFicyna.

Program zaproponowany przez lokalnych mieszkańców i pasjonatów, będzie tworzony na bieżąco. Zgłoszenia do współtworzenia programu lokalnego będą przyjmowane ze pośrednictwem strony  www.mobilnyinstytutkultury.pl .

Mobilny Instytut Kultury na poznańskim Strzeszynie!

01.04. – 30.09.2020

Strzeszyn. Plac Owidiusza/Horacego

52°26’51.6″N 16°52’36.3″E

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Projekt realizowany przy współpracy z Radą Osiedla Strzeszyn.

Organizator i realizator: Stowarzyszenie MiastoHolizm / Mobilny Instytut Kultury.

Kurator: Monika Petryczko