Oprowadzenia kuratorskie ONLINE. Dom Polski. Elementarz dizajnu. Fotel „Tulipan” T. Kruszewskiej.

By Monika Petryczko, 30 listopada 2020

#miastoholizm #dompolski #elementarzdizajnu #mkidn #miastoszczecin #pomorzezachodnie

Dom Polski. Elementarz dizajnu to multidyscyplinarna wystawa inspirowana książką Małgorzaty Czyńskiej realizowana w 5 miastach Polski z finałem w Akademii Sztuki w Szczecinie i epilogiem w Świnoujściu.

Patroni medialni.
TVP Kultura, CZWÓRKA, whiteMAD, Wydawnictwo Czarne, NN6T, Prestiż Magazyn Szczeciński, wszczecinie.pl, Instytut Badań Regionalnych , Barlinek24, Strzelce24;

Partnerzy: Akademia Sztuki w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Desa Unicum, Pawilon, Czarna Mewa Studio, Art in brief, Pyrzycki Dom kultury, Gmina Strzelecki Ośrodek Kultury., BOK Muzeum Regionalne w Barlinku, Stowarzyszenie OFFicyna;

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansowany przez Miasto Szczecin i Pomorze Zachodnie.

Organizator i realizator: Stowarzyszenie MiastoHolizm
Kierownik artystyczny: Monika Petryczko
Kuratorka: Małgorzata Czyńska
Video: Czarna Mewa Studio

One Comment

1. Лариса pisze:

To nie tylko krzeslo, szezlong czy fotel. To historia, kt ra za nimi sie ciagnie, obrazujac polska rzeczywistosc minionych dekad. Mamy przedmioty zaprojektowane przez wybitnych projektant w, swiadomych swojej roli. To nie sa rzeczy przypadkowe . Otwarta wlasnie szczecinska edycja wystawy Dom Polski. Elementarz Dizajnu w interesujacy sposob zarowno dla entuzjastow dizajnu, jak i zupelnie niezwiazanych z nim osob, przedstawia szeroki przekroj polskiego wzornictwa przemyslowego.

What do you think?