Piękny 2016 – dziękujemy!

By Monika Petryczko, 1 stycznia 2017

Kochany 2016 – zrobiłam Ci małe resume. Pięknie było i pracowicie – bardzo Ci Czasie za to dziękuję! A najbardziej dziękuję osobom, bez których ta przygoda nie byłaby taka świetna.

Mocny to był rok, w którym zarówno dzięki działaniom Stowarzyszenia MiastoHolizm, petryczko.pl i akcjach #gdziejestpanidj kultura zakręciła się jak wosk (cyt. Taco Hemingway) w wielu miejscach Polski i Europy.

Przede wszystkim projekt ZS w ramach Koalicji Miast Wrocław ESK 2016 – w 3 dni, w 6 lokalizacjach Wrocławia 40 artystów, 27 wydarzeń. Blisko 100 osób zaangażowanych w przedsięwzięcie, 25 filmów promujących wydarzenie, 4 konferencje i ok 15 tys. osób odwiedzających nas w ten czerwcowy weekend w ramach prezentacji Szczecina i Pomorza Zachodniego we #wro2016. Wielkie podziękowania za obdarzenie zaufaniem @Krzysztof Soska, @Olgierd Geblewicz i piękne wrocławskie przyjęcie: @Krzysztof Maj, @Dominika Kawalerowicz, @Marek Sztark, @Paulina Dufrat, @Romana Roszak

Record Store Day – piękna inicjatywa miłośników dobrych brzmień, która swe miejsce odnalazła w OFF Marinie. Czarnych krążków nigdy dość. Trzymam kciuki za kolejne edycje. 

Pionierski Jazz i Teatr + forum kultury organizowane na Zamku wraz z #wro2016. To tu w czasie Rozmów o kulturze na Zamku – padły fenomenalne zdania nt. „Co dalej począć z kulturą?” a wieczorem rewelacyjny koncert zagrał Wojtek Mazolewski Trio. Pamiętajcie o Jazz i Teatr i w 2017 – wtedy będziemy, bowiem ukulturalniać się na Wyspie Ostrów na Pojezierzu Drawskim – przez całe 3 dni w ostatni weekend lipca. Dzięki @Bartek Stawiarz za siłę spokoju i fullpro.

Polish Design Island i piękna, nowa odsłona kontenera – Mobilnego Instytutu Kultury, który w centrum Brukseli zaprezentował cuda dizajnu z 7 regionów Polski. Dziękujemy za wsparcie Ambasady RP i Instytutu Polskiego w wydarzeniu i obiecujemy być na Pl. św. Katarzyny w 2017 przez cały miesiąc w ramach Brussels Design September. Warto wspomnieć, że emanacja projektu Polish Design Island zawitała także nad Odrę, aby i tu wrześniowymi wieczorami o dizajnie opowiadać i dizajn DIY tworzyć. Super dzięki za liderowanie projektem @Sebastian Gojdź.

Design Days – edycja śródmiejska. 3 edycja spotkania z dizajnem połączona tradycyjnie z prelekcjami, warsztatami oraz akcja wystawienniczą. Także tu przemyciliśmy eksponaty z Polski, które w pomieszczeniu @Extra Investu rewelacyjnie obroniły swoje wdzięki. Dziękuję Sylwia Majdan za pomoc w realizacji tego wydarzenia.

Festiwal Młodych Talentów – tu w ramach działań petryczko.pl udało się ponownie przeprowadzić tzw. Wywiadówkę i dzień po przesłuchaniach konkursowych na stylowe fotele zaprosić szanownych artystów wydarzenia. Tu w zielonej przestrzeni od @greensy swoje frazy wypowiadali m.in. Julia Marcell, Sobota, Natalia Nykiel, Tsar, Jarosław Wasik i wspaniała Katarzyna Nosowska, która i tym razem słów kilka o miłości do Szczecina w wywiadzie przemyciła.

#gdziejestpanidj #gdziejestpanidj poszło w ruch 35 razy. Najwięcej czasu spędziłam w Warszawie i Trójmieście – topowe lokalizacje muzycznych zdarzeń. Dziękuję pięknym ludziom za zaufanie i swobodę twórczą i w tej kwestii – świetnie mi się z Wami tańczyło, bawiło i śmiało po świt.

Tymczasem ogromnie wielkie uściski dla:

Wspaniałej ekipy tegorocznych zdarzeń: Agata Dąbska, Alan Rej, Gosia Ochnicka, Wojtek Wysocki, Piotr Nykowski, Ewa Kaziszko, Michał Garbacz, Michał Zacharonek, Bartek PUH Wójcicki, Dorota Kołodziejczyk, Kasia Pawłowska, Szymon Olbrychowski, Daniel Saar,  Michael Modoolar, Martha, Małgorzata Kopczyńska, Kuba Szymański, Sabina Wacławczyk, Magdalena Tyczka i zawsze pomocni z sercem na dłoni: Anna Pietruch, Michał Sokołowski, Justyna Machnik, Paula Ratajczak <3…

Podziękowania dla instytucji i partnerów: Ambasada RP w Brukseli, Instytut Polski w Brukseli, Brussels Design September, Województwo Dolnośląskie, Województwo Kujawsko Pomorskie, Województwo Łódzkie, Województwo Lubelskie, Województwo Świętokrzyskie, Województwo Warmińsko Mazurskie, Województwo Zachodniopomorskie, Miasto Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie, Centrum Dialogu Przełomy, Akademia Sztuki w Szczecinie, 13muz, Szczecińska Agencja Artystyczna, IMPART,  Teatr Polski, Teatr Lalek Pleciuga, DB Port, Motif Studio, Kamera Jazda, 24 fps;

Coś się kończy, coś zaczyna. Dziękuję z końcówką roku także @OFF Marinie, w której mogłam aktywnie działać kulturalnie przez ponad 3 lata, piękny to był czas. Dziś spektrum rozpoczętych projektów porywa mnie w rejony zdarzeń pomiędzy Brukselę, Kopenhagę, Berlin, Szczecin i Warszawę, nie zapominając przy tym o pięknym Pojezierzu Drawskim. Wypatrujcie naszych działań zarówno w dizajnie, teatrze i jazzie, IT jak i przemysłach kreatywnych. 

Damy się Wam kulturalnie we znaki!

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *