KLIKNIJ! Prelekcja ONLINE + finisaż wystawy „Dom Polski. Elementarz dizajnu” w Barlinku.

By Monika Petryczko, 6 listopada 2020

W ramach zakończenia wystawy „Dom Polski. Elementarz dizajnu” w Barlinku zapraszamy na online’-wą krótką prelekcję dr hab. Bartosza Wójcika. Nasz gość, historyk i specjalista ds. kultury na pograniczach polsko-niemieckich do rozmowy o przedmiotach dołączy perspektywę historyczną – ukazującą obiekty jako niemych świadków pewnych wydarzeń, zawiłych historii ludzi i ich rodzin. Słowem – przedmiot także ten prezentowany w czasie wystawy staje się pretekstem do podjęcia nieco szerszej kulturowej dyskusji na temat naszej tożsamości.

dr hab. Bartosz Wójcik – Uniwersytet Szczeciński Instytut Literatury i Nowych Mediów Kierownik Zespołu do badań regionalizmu i pograniczy. specjalizuje się w historii literatury i kultury Pomorza Zachodniego. Bada teksty kultury (literatura użytkowa, literatura piękna, pomniki, nazwy ulic itp.), dotyczące tego regionu, głównie z przełomu wieków XIX i XX, oraz kwestie transferu kulturowego, jaki nastąpił po II WŚ, kiedy znaczna część regionu znalazła się w granicach Polski.
Patroni medialni. TVP Kultura, CZWÓRKA, whiteMAD, Wydawnictwo Czarne, NN6T, Prestiż Magazyn Szczeciński, wszczecinie.pl, Instytut Badań Regionalnych , Barlinek24, Strzelce24;
Partnerzy: Akademia Sztuki w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Desa Unicum, Pawilon, Czarna Mewa Studio, Art in brief, Pyrzycki Dom kultury, Gmina Strzelecki Ośrodek Kultury., BOK Muzeum Regionalne w Barlinku, Stowarzyszenie OFFicyna;
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansowany przez Miasto Szczecin i Pomorze Zachodnie.
Organizator i realizator: Stowarzyszenie MiastoHolizm
Kierownik artystyczny: Monika Petryczko
Kuratorka: Małgorzata Czyńska

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *