Dom Polski. Elementarz dizajnu. Barlinek. Finisaż ONLINE – 6.11.2020 godz. 19.00

By Monika Petryczko, 6 listopada 2020

W ramach zakończenia wystawy „Dom Polski. Elementarz dizajnu” w Barlinku zapraszamy na online’-wą prelekcję dr hab. Bartosza Wójcika. Nasz gość, historyk i specjalista ds. kultury na pograniczach polsko-niemieckich do rozmowy o przedmiotach dołączy perspektywę historyczną – ukazującą obiekty jako niemych świadków pewnych wydarzeń, zawiłych historii ludzi i ich rodzin. Słowem – przedmiot także ten prezentowany w czasie wystawy staje się pretekstem do podjęcia nieco szerszej kulturowej dyskusji na temat naszej tożsamości.
O godz. 19.00 na fanpage Mobilny Instytut Kultury i Miastoholizm oraz www.miastoholizm.pl rozpocznie się transmisja spotkania ONLINE.

LINK:

dr hab. Bartosz Wójcik –
Instytut Literatury i Nowych Mediów
Kierownik Zespołu do badań regionalizmu i pograniczy. specjalizuje się w historii literatury i kultury Pomorza Zachodniego. Bada teksty kultury (literatura użytkowa, literatura piękna, pomniki, nazwy ulic itp.), dotyczące tego regionu, głównie z przełomu wieków XIX i XX, oraz kwestie transferu kulturowego, jaki nastąpił po II WŚ, kiedy znaczna część regionu znalazła się w granicach Polski.
Patroni medialni.
TVP Kultura, CZWÓRKA, whiteMAD, Wydawnictwo Czarne, NN6T, Prestiż Magazyn Szczeciński, wszczecinie.pl, Instytut Badań Regionalnych , Barlinek24, Strzelce24;
Partnerzy:
Akademia Sztuki w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Desa Unicum, Pawilon, Czarna Mewa Studio, Art in brief, Pyrzycki Dom kultury, Gmina Strzelecki Ośrodek Kultury., BOK Muzeum Regionalne w Barlinku, Stowarzyszenie OFFicyna;
Projekt współfinansowany przez Miasto Szczecin i Pomorze Zachodnie.
Organizator i realizator:
Stowarzyszenie MiastoHolizm |