Rusza nowa edycja projektu Polish Culture Trip 2019

By Monika Petryczko, 6 czerwca 2019

Nasza mobilna galeria i miejsce spotkań – wielofunkcyjny kontener ekspozycyjny wyrusza z kulturalną zawartością w kolejną twórczą trasę po Polsce. Począwszy od niewielkich Pyrzyc, gdzie nasza platforma zawita w kontekście Międzynarodowego Festiwalu Folkloru ruszamy kolejno do Grudziądza, Kielce, Strzelec Krajeńskich i powracamy do Szczecina. Nasza przekrojowa wystawa polskiego dizajnu spotkała się z tak dużym zainteresowaniem w poprzednim roku co zaowocowało zaproszeniem do kolejnych miast.

   

Warto przypomnieć:
Polish Culture Trip to międzynarodowy, objazdowy projekt prezentujący polską kulturę za pośrednictwem przearanżowanego, portowego kontenera zwanego Mobilny Instytut Kultury  Mobilny Instytut Kultury ma wiele możliwości ekspozycyjnych oraz funkcjonalności, stąd w jego wnętrzu zmieści się naprawdę dużo kultury.


Prezentacje w MIKu odbywają się zawsze w istotnym kontekście a tym jest to kontynuacja obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd w projekcie Polish Culture Trip pomysł, aby zawrzeć wszystkie najważniejsze wydarzenia z ostatnich stu lat, które wyrażają się za pośrednictwem designu, muzyki i plakatu.

W programie:
1.100-lecie polskiego dizajnu – przekrojowa ekspozycja. Kurator: Magdalena Kalisz;
2.Prelekcja ze specjalnym udziałem Małgorzaty Czyńskiej – krytyk sztuki, pisarki;
3.Warsztaty polski dizajn – zrób to sam.
4. Polski plakat na pocztówkach. Kurator: Piotr Depta-Kleśta Depta-Kleśta.
6. Liveset DJ-ski.

Projektanci ekpsonowani w Mobilny Instytut Kultury:
Fabryka Porcelany AS Ćmielów FAMEG Nowy model 366 Concept – Retro Furniture Fabryka Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Manufaktura w Bolesławcu zieta prozessdesign Wrocławska Galeria Polskiego Plakatu Aurelia Buczek Anna Meronk Kuźnia Skały LATALAdesign Marta Zep Anna Rulecka Karolina Merska Artist

Produkcja i realizacja: MiastoHolizm Stowarzyszenie
Stowarzyszenie �Kierownictwo artystyczne: Monika Petryczko
Kurator wystawy designu: Magdalena Kalisz
Kurator wystawy plakatu: Piotr Depta-Kleśta Depta-Kleśta

 

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *