Polish Culture Trip: Grudziądz!

By Monika Petryczko, 30 czerwca 2019

W samym środku Starego Miasta w sąsiedztwie licznych kawiarni nieopodal najszerszego fragmentu Wisły stanie i na czas dłuższy zakotwiczy nasz kontener – Mobilny Instytut Kultury kontynuujący tym samym projekt Polish Culture Trip 2019.  Jako miłośnicy kultury polskiej, polskiego dizajnu, muzyki i plakatu postanowiliśmy przyjąć zaproszenie naszych przyjaciół i partnerów z Miasta Grudziądz i pojawić się z naszą wystawą w samym centrum urokliwego miasta.

Polish Culture Trip to międzynarodowy, objazdowy projekt prezentujący polską kulturę za pośrednictwem przearanżowanego, portowego kontenera zwanego Mobilny Instytut Kultury Mobilny Instytut Kultury ma wiele możliwości ekspozycyjnych oraz funkcjonalności, stąd w jego wnętrzu zmieści się naprawdę dużo kultury.

Prezentacje w MIKu odbywają się zawsze w istotnym kontekście a tym, w tym roku jest to kontynuacja obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd w projekcie Polish Culture Trip pomysł, aby zawrzeć wszystkie najważniejsze wydarzenia z ostatnich stu lat, które wyrażają się za pośrednictwem designu, malarstwa, muzyki i plakatu.

W programie:
1.100-lecie polskiego dizajnu – przekrojowa ekspozycja. Kurator: Magdalena Kalisz;
2.Prelekcja ze specjalnym udziałem Małgorzaty Czyńskiej – krytyk sztuki, pisarki;
3.Warsztaty polski dizajn – zrób to sam.
4. Polski plakat na pocztówkach. Kurator: Piotr Depta-Kleśta Depta-Kleśta.
6. Liveset DJ-ski.

Projektanci ekpsonowani w Mobilny Instytut Kultury:
Fabryka Porcelany AS Ćmielów FAMEG Nowy model 366 Concept – Retro Furniture Fabryka Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Manufaktura w Bolesławcu zieta prozessdesign Wrocławska Galeria Polskiego Plakatu Aurelia Buczek Anna Meronk Kuźnia Skały LATALAdesign Marta Zep Anna Rulecka Karolina Merska Artist

Produkcja i realizacja: MiastoHolizm Stowarzyszenie
Kierownictwo artystyczne: Monika Petryczko
Kurator wystawy designu: Magdalena Kalisz
Kurator wystawy plakatu: Piotr Depta-Kleśta Depta-Kleśta

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Grudziądz.

What do you think?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *