Polish Design Island – Szczecin! 20-29.10.2017

By Monika Petryczko, 6 października 2017

Po tour de design obejmującym 4 miasta projekt #polishdesignisland wieńczy bieg w rodzinnym Szczecinie! Tutaj właśnie rozpoczęła się przygoda z promowaniem designu nie tylko zachodniopomorskiego, ale i tego z całej Polski. Najpierw działania w pomorzańskiej OFF Marinie, później kilka zdarzeń z designem w roli głównej w Śródmieściu, a teraz w kilku punktach naraz. I tym razem przygotowaliśmy dla miłośników dizajnu oprócz wystawy wyeksponowanej w Mobilnym Instytucie Kultury szereg zdarzeń. I w tym roku zapraszamy na prelekcje, warsztaty, projekcje filmowe oraz targi. Warto wspomnieć o wsparciu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza, który i tym razem pochylił się z zainteresowaniem nad projektem. PDI Szczecin szukajcie zatem w kontenerze (MIK-u) oraz na dziedzińcu Muzeum Narodowego a także w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Projekt Polish Design Island – Szczecin współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020